Міська державна лікарня ветеринарної медицини у Черкасах розпочинає місячник з профілактики сказу. Черкасці,  власники котів та собак, можуть звертатися до фахівців, аби зробити щеплення від цієї смертельної хвороби. 

          У Держпродспоживслужбі нагадують, що імунізувати домашніх тварин слід щонайменше раз на рік, відколи тим виповнилося 3 місяці.  

          До вашої уваги План-графік проведення заходів з імунізації тварин проти сказу в м. Черкаси:

15.06.2020 – Дахнівка (біля магазину «Бережок»)

16.06.2020 – Дахнівка, на розі вул. Кириченко - 2-го Українського фронту

17.06.2020 – на розі 2-го Українського фронту – вул. Піддубного

18.06.2020 – на розі вул.Горіхова (вул.М.Рокосовського) – генерала Рибалка

          Щеплення на пунктах проводитимуть з 16:00 до 19:00.

          Упродовж року щеплення можна зробити у Міській державній лікарні ветеринарної медицини по вул. Свято-Макаріївська (вул.Леніна), 133 з 8.00 до 17.00.

          Телефон для довідок: (0472) 63-49-92

 

       Нагадаємо, що сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. Він вражає центральну нервову систему, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Щоб не допустити захворювання, слід щепити тварин. Вакцинацію тварині потрібно робити щорічно.
 
          Людина заражається під час укусу або ослизнення хворою твариною. І мова не лише про собак, щеплення від сказу необхідне і іншим домашнім тваринам.
 
         В Україні найчастіше реєструється сказ котів. Перші ознаки: наростаючий неспокій, збудження, хриплий голос, переляканий погляд, агресивна поведінка, тварина нападає, уникає господарів. Під час нападу її важко відірвати від рани через спазм жувальних м’язів. Рани глибокі, краї їхні злипаються і важко піддаються обробці.
 
        Хвора на сказ собака стає пригніченою, постійно лежить, втрачає апетит, байдужа до води – гідрофобії немає. Наприкінці другого дня виникає неспокій, собака намагається сховатися в куток (під ліжко в буду), хапає ротом повітря, може розгризати свою загоєну рану, ковтає неїстівні предмети. Може тікати з дому, нападає на людей.
 
         Зверніть увагу, якщо вашу щеплену від сказу тварину вкусила хвора, вона не буде джерелом зараження.
 
      У природі сказ поширюють лисиці, вовки, єнотовидні та безпритульні собаки. Хворі дикі тварини перестають боятися людей, шукають контакту, навіть удень можуть забігати до населених пунктів, нападати на людей або тварин.