Оновлено реєстр лікарських засобів, які підлягають реімбурсації

 

Міністерством охорони здоров’я України наказом від 01.06.2020 №1284 затверджено нову редакцію Реєстру лікарських засобів, які підлягають реімбурсації.  Відповідно, попередня його редакція, затверджена наказом МОЗ України від 13.02.2020 №316, втратила чинність. Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби.

МОЗ України затвердило відповідний реєстр лікарських засобів, згідно  з яким пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою отримуватимуть в аптеках за рецептом лікаря безоплатно або з незначною доплатою лікарські засоби, включені в цей реєстр.

Новий Реєстр містить 246 торгових найменувань, що на 11 позицій менше ніж в попередній редакції, однак 77 є безкоштовними. Також слід зазначити, що 188 торгових найменувань для лікування серцево-судинних захворювань, 43 – цукрового діабету ІІ типу, 15 – бронхіальної астми.

Відповідно до Порядку визначення розміру реімбурсації лікарських засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 березня 2017 року  №152, аптекам та аптечним пунктам дозволяється протягом 30 календарних днів з дати затвердження МОЗ оновленого Реєстру завершити реалізацію до зазначеної дати лікарських засобів, які підлягають реімбурсації, відповідно до цін та у порядку, що діяли до дати затвердження МОЗ оновленого Реєстру.