На ринках Черкас провели коронавірусні рейди

 

 

 

У Черкасах Держпродспоживслужба провела масові рейди ринками, магазинами та закладами громадського харчування, - розповідають журналісти «Подробностей». Інспектори перевіряють, як продавці дотримуються карантинних вимог, чи мають антисептики, маски та рукавички.  

Ринок поблизу залізничного вокзалу Черкас. Ні продавці, ні відвідувачі на засоби індивідуального захисту не зважають. Та тільки-но підходять контролери - на прилавках одразу з'являються дезінфектори, а продавці уже стоять в масках і рукавичках. Щоправда, не всі. Продавчиня одного з  кіосків свою маску та рукавички кинулася шукати  лише після зауваження інспектора.

Забула вдома - адміністративний протокол. Подібні перевірки Держпродспоживслужба проводить у супроводі поліції та муніципальної інспекції, тому з фіксацією порушень жодних проблем. Та до цього самі продавці намагаються не доводити. Як наприклад, в одному з черкаських супермаркетів: маску продавець одягає просто перед камерою.

Не дотримуються правил карантину і покупці. Виправдовуються, чому без масок.  

З десяти перевірених черкаських закладів, у які навідалися інспектори, майже половина нехтує карантинними вимогами. Та протоколи на порушників контролери намагаються не складати, принаймні перший раз. Лише попереджають.    

Ольга Савенко, начальник  відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Черкаського міського управління ГУ Держпродспоживслужби в Черкаській області, зазначає:

-     При послаблені карантину окремі громадяни чомусь сприйняли це як те, що не потрібно дотримуватись. Тому намагаємось донести, адже є статистика, яка говорить, що підстав для послаблення оцих обмежувальних заходів  і навіть зняття карантину, у нас немає.

Нагадуємо: кількість інфікованих в Україні  стрімко зростає. Лише за останню добу зафіксовано новий антирекорд - 940 випадків захворювання на COVID-19.