Оленка волохата. Як боротися зі шкідником

 

 

          За підвищення температури повітря розпочався вихід із місць зимівлі оленки волохатої (Epicometes hirta Poda). Жуки пошкоджують бутони, пиляки в квітках, молоді листочки. За теплої сонячної погоди  проходитиме  інтенсивне заселення шкідником  насаджень плодових культур, плантацій суниці, декоративних рослин, винограду, озимого ріпаку. За холодної дощової погоди жуки ховаються в ґрунт.

 

На присадибних ділянках, в колективних, фермерських садах можна струшувати жуків оленки волохатої з  дерев  у фазі цвітіння на поліетиленову плівку та знищувати. Перед струшуванням дерева потрібно обприскувати холодною водою, щоб жуки не злітали.

Жуків приваблює синій колір, це також можна використовувати для збирання шкідника. Під  деревами встановлюють пастки – яскраві сині коритця чи миски з холодною водою.

Проти оленки волохатої пропонують  використовувати  інсектициди  з діючою речовиною: тау-флювалінат, тіаклоприд. Зазначені  препарати  також  захистять плодові насадження   від комах-шкідників саду, таких як  квіткоїд яблуневий, довгоносики, плодожерка яблунева, пильщик яблуневий, мінуючи молі і шкідників ріпаку - ріпакових  квіткоїдів, біланів, прихованохоботників.

Обробітки  інсектицидами слід проводити  в тиху безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Не менше як за три доби слід попереджати про час обробітку голів  сільських і селищних  рад та пасічників.

При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої  гігієни.