Аграріїв попереджають про розселення бурякових довгоносиків

 

 

Як тільки температура повітря сягає позначок 15 – 20 0 С,  а поверхня  ґрунту прогрівається до 25 – 35 0 С, спостерігатиметься масовий вихід  звичайних бурякових довгоносиків з місць зимівлі. Вони активно заселяють     сходи цукрових буряків.

На минулорічних бурячищах  фітосанітари фіксували початок виходу  на поверхню ґрунту жуків звичайного бурякового і сірого бурякового довгоносиків. Довгоносики у доброму фізіологічному стані,  переважають самиці.

Щоб зменшити поширеність довгоносиків,  бурячища і прилеглі до них посіви буряків обкопують крайовими ловильними канавками, крім того потрібно систематично  обприскувати їх дозволеними  до використання в Україні інсектицидами.

         Не менше як за дві доби про час та місце  застосування пестицидів необхідно  обов`язково попереджувати   голів  сільських і селищних  рад та пасічників.

         При роботі з засобами захисту рослин, - наголошують фіто санітари, -  слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.