На озимому ріпаку з’явився шкідник квіткоїд

 

 

 

Фітосанітари Головного управління Держпродспоживслужби Черкащини зафіксували початок заселення площ озимого ріпаку (фаза бутонізації) ріпаковим квіткоїдом. Крім того залишаються активними прихованохоботники, хрестоцвітні блішки, білани. Фахівці застерігають: у подальшому слід очікувати на ріпакового насіннєвого довгоносика, капустяного стручкового комарика, капустяну попелицю.

Тому по мірі  заселення посівів озимого ріпаку  шкідниками і досягнення  ними порогів шкодочинності слід вдаватися до засобів захисту.

До слова, поріг шкодочинності для прихованохоботників становить  5-6 жуків на рослину; для ріпакового квіткоїда – 2-3 жуки на рослину;  для хрестоцвітих блішок    5 жуків на кв.м; капустяної попелиці  - 60 особин  на рослину; комарика капустяного стручкового – 1 яйцекладна самиця на 4 рослини.

Обмежити їх чисельність можна інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Рекомендовані препарати на основі таких діючих речовин:   диметоат+гамма-цигалотрин,  ацетаміприд+лямбда-цигалотрин,  тіаклоприд, імідаклоприд, імідаклоприд+бетацифлутрин,  ацетаміприд, хлорпірифос+циперметрин, хлорпірифос+ біфентрин, тіаклоприд+ дельтаметрин та іншими дозволеними до використання в Україні.

Обробки слід проводити при встановленні оптимального температурного режиму для застосування препаратів.

Не менше як за дві доби про час та місце  проведення обробітків  необхідно  обов`язково попереджувати   голів  сільських і селищних  рад та пасічників.

При роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.