Правила використання пестицидів задля запобігання отруєнню бджіл

 

 

 

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області нагадують суб’єктам господарювання усіх форм власності, власникам приватних садиб та пасічникам, що з початком цвітіння різнотрав’я, плодових та дикорослих дерев, ріпаку  підвищується небезпека отруєння медоносних бджіл, які у цей час збирають мед на квітучих рослинах.

Основною причиною ураження бджіл є порушення вимог нормативно-правових актів у сфері застосування засобів захисту рослин, а також ігнорування пасічниками особливостей застосування пестицидів на сільськогосподарських  угіддях та у приватних господарствах.

Основними методами запобігання отруєнню бджіл є:

  • недопущення обробітку пестицидами квітучих рослин;
  • завчасне попередження сільських рад, пасічників та населення про обробіток сільськогосподарських угідь пестицидами;
  • проведення обробітків сільськогосподарських  угідь пестицидами лише у години, коли повністю відсутній літ бджіл;
  • інформування пасічниками суб’єктів господарювання про вивезення (перевезення) своїх пасік у місця, які межують із сільськогосподарськими угіддями, на яких проводиться використання пестицидів;
  • врахування пасічниками особливостей застосування засобів захисту рослин як господарниками, так і громадянами на присадибних земельних ділянках.

Взаємоповага між господарем земельних угідь, які використовують засоби захисту рослин, та бджолярем, врахування ними інтересів один одного є найкращою гарантією унеможливлення пошкодження медоносних бджіл та отримання великого та якісного врожаю сільськогосподарських культур.

Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області систематично проводять роз’яснювальну роботу серед населення та суб’єктів господарювання щодо порядку безпечного застосування пестицидів та недопущення негативних явищ при поводженні з ними.