Почалося заселення посівів зернових культур клопом шкідливою черепашкою

 

 

        Шкідник  виявлений у прикрайових смугах, що безпосередньо межують з місцями зимівлі. Посіви  зернових колосових культур  також заселятимуть  маврський, австрійський, гостроголовий та інші види клопів, - застерігають фітосанітари.  Пошкодження рослин зазначеними шкідниками у фазі культури кущення  спричиняє  пожовтіння та відмирання центрального листка, на початку виходу рослин у трубку – загибель центрального стебла, що призводить до зниження продуктивної густоти посіву й  до кількісних втрат врожаю зерна.

        За перевищення  фітофагами  порогу шкодочинності  на  озимих зернових культурах у фазу  розвитку   вихід в трубку  - 2 особини імаго на кв.м, на ярих зернових культурах  (фаза кущіння)   -  3-4  особини на кв.м  рекомендується проводити обробітки  одним  із  інсектицидів: діюча речовина  альфа-циперметрин,  диметоат,    лямбда-цигалотрин,  гамма – цигалотрин,  імідаклоприд,  імідаклоприд+лямбда – цигалотрин, дельтаметрин,    хлорпірифос + циперметрин, тіаклоприд+дельтаметрин, клотіанідин+лямбда - цигалотрин та іншими  інсектицидами дозволеними  згідно «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» за регламентами існуючих технологій.

       Зазначені препарати захистять посіви зернових колосових культур  також  від злакових  попелиць, злакових блішок, злакових п`явиць, злакових мух, цикадок.

     Фітосанітари нагадують, що при роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих  державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та  правил особистої гігієни.