Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків

 

Звіт про роботу відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків за 2017 рік

 

Відділом прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків впродовж вегетації сільськогосподарських культур і плодових насаджень здійснюється моніторинг за розвитком шкідливих об`єктів  (шкідників і хвороб на території області).

Протягом 2017 року Департаменту агропромислового розвитку надано 51 інформацію.

Спеціалісти в районах області за результатами обстежень  підготували 560 інформацій. За появи на ланах області шкідників і прояву збудників хвороб до Департаменту агропромислового розвитку і до сільгосптоваровиробників області  адресною розсилкою (569) доведено 49 термінових  інформаційних повідомлень.

  • доведено до сільськогосподарських виробників «Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних  сільськогосподарських культур у господарствах Черкаської області у 2017 році»;
  • доводився щомісячно до сільськогосподарських виробників «Прогноз фітосанітарного стану та рекомендації щодо захисту основних сільськогосподарських культур в господарствах Черкаської області» на весняний період, травень, червень, липень, серпень, осінь 2017 року;
  • висвітлено на веб-сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області прогнози розвитку шкідливих об`єктів і термінова інформація щодо фітосанітарного стану;
  • спеціалістами управління фітосанітарної безпеки та ДУ «Черкаська обласна фітосанітарна лабораторія» проведено весняні контрольні обстеження стану перезимівлі шкідників сільськогосподарських культур.

У вересні-жовтні 2017 р. для виявлення зимуючих стадій шкідників проведено ґрунтові обстеження на полях сівозмін та у плодових насадженнях. Постійно проводилися спостереження за розвитком і поширенням мишоподібних гризунів на орних і неорних землях області. Постійно проводився моніторинг розвитку шкідливих об`єктів у базових господарствах. Також проведено маршрутні обстеження на площі 146,45 тис. га. У листопаді подано річний звіт з моніторингу розвитку та розповсюдження шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин та прогноз з’явлення їх у 2018 році.

Фітопатологічна ланка управління фітосанітарної безпеки взяла участь у обласних навчаннях сил цивільного захисту організації щодо запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.