Увага! Реклама ліків проти коронавірусу – недобросовісна

 

 

До Держпродспоживслужби останнім часом почали надходити звернення громадян щодо розповсюдження реклами лікарських засобів з інформацією щодо лікувальної/профілактичної дії на коронавіруси.

Звертаємо увагу, що наразі в Україні не зареєстровано жодного лікарського засобу, який має відповідні показання для  лікування/профілактики проти коронавірусу COVID-19.

Тому така реклама є незаконною, недобросовісною, вводить/може ввести в оману споживачів реклами, завдати шкоди особам, державі та суспільству внаслідок неточності, недостовірності, перебільшення. Ця реклама є спекуляцією на суспільних настроях населення заради прибутку.

Наголошуємо, у разі встановлення фактів розповсюдження такої реклами до порушників будуть вжиті заходи, передбачені статтями 26, 27 Закону України «Про рекламу» та Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2004 № 693.

У разі виявлення реклами лікарських засобів з інформацією щодо лікувальної/профілактичної дії на коронавірус просимо споживачів реклами звертатися до Держпродспоживслужби та її територіальних органів.