На Черкащині підприємців-порушників вимог технічних регламентів оштрафовано на 192 тис. грн

 

 

Майже 20 планових та позапланових виїзних перевірок провели фахівці відділу ринкового нагляду Управління захисту споживачів від початку року  відповідно до Секторального плану державного ринкового нагляду.  Перевіряють відповідність продукції, яку реалізовують підприємці на Черкащині, стандартам, передбаченим українським законодавством. Серед них:

- наявність та належне застосування знаку відповідності технічним регламентам;

- наявність інформації про найменування, адресу виробника або уповноваженої особи згідно з вимогами закону щодо порядку застосування мов, застережливої інформації щодо застосування продукції,

  - наявність технічної документації та декларацій про відповідність, що підтверджують виконання вимог щодо безпечності товарів, установлених в Технічних регламентах.

         Як наслідок, до порушників застосовані  штрафні санкції  в сумі понад 192  тис. грн, з них оплачені 73,1 тис. грн.

        Також розпочато роботу щодо відбору зразків продукції на відповідність загальнообов'язковим вимогам безпеки, а саме дитячі іграшки та електричні і електроні побутові прилади. Випробування ця продукція проходитиме у спеціалізованих лабораторіях  з відповідним ступенем  акредитації.  

Нагадаємо, що у рамках Програми реалізації Стратегії розвитку малого та середнього підприємництва та Концепції державної політики у сфері захисту прав споживачів Управління захисту споживачів спільно з Департаментом регіонального розвитку ОДА провело навчальні та роз'яснювальні семінари для підприємців у Черкасах та Каневі. Спеціалісти Держпродспоживслужби з відділу ринкового нагляду оприлюднили учасникам семінару перелік видів продукції, характеристики якої підлягають перевірці, відповідали на запитання.

Решту запланованих виїзних засідань та семінарів в інших районах області тимчасово відтерміновано з огляду на обмежувальні заходи через пандемію COVID-19. Стежте за оновленою інформацією на нашому сайті.