В м. Умань закінчилося святкування іудейського Нового Року – Рош ха-Шана. Цього року місто відвідало більше 33 тисяч паломників-хасидів із 16 країн світу.

З метою забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя під час паломництва хасидів до м.Умані Держпродспоживслужбою області були вжиті необхідні організаційні та практичні заходи.

Уманським міськрайонним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області було проведено 6 нарад з питань забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя під час святкування Рош-ха-Шана з керівниками лікувально-профілактичних закладів, підприємств питного водопостачання, закладів громадського харчування та продовольчої торгівлі, задіяних в  обслуговуванні учасників заходів.

Фахівці Держпродспоживслужби взяли участь у проведені 33 комісійних перевірок об’єктів водопостачання, громадського харчування, продовольчої торгівлі, житлово-комунального господарства, лікувально-профілактичних закладів, задіяних в обслуговуванні учасників святкування Рош-ха-Шана, моніторингові відвідування території святкування Рош-ха-Шана, закладів ресторанного господарства, наметових містечок, амбулаторії «Еmergency clinic», закладів продовольчої торгівлі.

За наслідками перевірок відповідні пропозиції щодо усунення порушень санітарних норм і правил направлялись на адресу причетних керівників, власників закладів, було проінформовано міського голову, керівника Міжнародного благодійного фонду ім. Рабе Нахмана, організовано проведення позапланового гігієнічного навчання працівників ТОВ «Екоклінер». Проведено санітарно-епідеміологічний контроль імпортованих вантажів з гуманітарною допомогою.

Відповідно до результатів лабораторних досліджень за пропозицією Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області керівництвом ТОВ «Левада» вилучено з обігу 1493 кг небезпечної харчової продукції, 7 осіб з числа обслуговуючого персоналу відсторонялись від роботи.

Фахівцями Уманського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області активно проводилась санітарно-просвітницька та роз’яснювальна робота серед населення та суб’єктів господарювання з питань профілактики особливо небезпечних інфекцій, гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь та ін., інформація висвітлювалась на офіційному веб-сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Ускладнень санітарно-епідемічної ситуації під час підготовки та проведення святкування не зареєстровано.

Картинки по запросу негр хасид