27-28 вересня 2017 року у Держпродспоживслужбі відбулася нарада «Актуальні питання здійснення державного нагляду у сфері санітарного законодавства», у якій взяли участь начальники управлінь державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в областях та місті Києві та представники центрального апарату Держпродспоживслужби.

Голова Держпродспожислужби Володимир Лапа, звертаючись до учасників заходу, наголосив, що зараз перед Держпродспоживслужбою в сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства стоїть багато викликів. Зокрема, в Україні спостерігається напружена санітарно-епідемічна ситуація, яка пов’язана з реєстрацією випадків гострих кишкових інфекційних захворювань. Особливе занепокоєння викликають масові отруєння в дитячих закладах освіти, оздоровлення та відпочинку. Голова Держпродспоживслужби звернув увагу на необхідність посилення дієвості держсанепіднагляду за дитячими навчально-виховними закладами, забезпеченням належного контролю за виконанням приписів, пропозицій щодо усунення порушень санітарного законодавства. На переконання Голови Держпродспоживслужби, така робота повинна проводитися у тісній комунікації та взаємодії зі всіма відповідальними органами влади. При цьому він зазначив, що належне виконання завдань і функцій із реалізації державної політики у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення залежить і від консолідованої співпраці працівників усіх сфер діяльності Держпродспоживслужби.

 «Наша функція - перевірити і допомогти закладам забезпечити відповідні санітарні умови. Ми працюємо з однією ціллю – забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», - підсумував Володимир Лапа.

Начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Алла Григоренко, керівники та фахівці структурних підрозділів Управління поінформували учасників наради про діяльність Держпродспожислужби у сфері санітарного законодавства, окреслили проблемі питання та шляхи їх вирішення. Зокрема, проаналізовано стан здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду, проведення санітарно-епідеміологічних розслідувань спалахів і групових харчових отруєнь, надання адміністративних послуг, підбито підсумки оздоровлення та відпочинку в 2017 році, підготовки загальноосвітніх навчальних закладів до нового навчального року, обговорено актуальні питання у сфері цивільного захисту населення та ін.

В обговоренні інших актуальних питань організації та здійснення державного санітарно-епідемічного нагляду, зокрема, щодо організації лабораторних випробувань, вимірювань, досліджень та експертизи під час здійснення державного контролю (нагляду) взяв участь начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області Володимир Папач.