Новини

Нарада - семінар з фахівцями відділу контролю в насінництві та розсадництві

 

 

6 березня 2018 року в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Черкаській області пройшла нарада - семінар з фахівцями  відділу  контролю  в  насінництві та  розсадництві Управління  фітосанітарної  безпеки (далі - Відділ).

Було обговорено  рішення колегії Держпродспоживслужби України від 8 лютого 2018 року «Про підсумки роботи Державної служби України з питань безпечності харчових     продуктів     та     захисту споживачів за 2017 рік та завдання на 2018 рік». Заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки - начальник відділу контролю  в  насінництві та  розсадництві В.В. Декаленко доповів про підсумки роботи Відділу за перший квартал 2018 року та ознайомив присутніх з планом роботи  на  другий квартал 2018 року.

Звернено увагу на особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) щодо дотримання вимог законодавства в сфері насінництва та розсаднитцтва у 2018 році з урахуванням набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України  від 18.12.2017 №1104 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Також було наголошено на тому, що Відділ, як орган державного нагляду (контролю) повинен виконувати дві функції: превентивну і реагувати на події, що відбуваються в сфері насінництва та розсадництва.

Учасників наради ознайомлено з наказом Держпродспоживслужби України від 20.12.2017 №1207 «Про впровадження процедури відеофіксації» та «Методичними рекомендаціями фіксування процесів здійснення планових  або позапланових заходів державного нагляду (контролю) засобами відео фіксації».

Заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки - начальник Відділу Декаленко В.В. наголосив, що з 1 січня 2018 року  відповідно до  вищевказаного наказу Держпродспоживслужби всі заходи державного нагляду (контролю) повинні супроводжуватися відеофіксацією. Така норма дозволить уникнути необ’єктивності під час перевірок і  у разі необхідності дасть змогу довести неправомірність дій посадової особи,  або ж  порушення законодавства суб’єктом господарювання. Впровадження процедури відео фіксації значно знизить корупційні ризики і зробить процес перевірок більш прозорим.

Було проведено практичні заняття з оформлення Уніфікованого Акту, який складається у відповідності до наказу Міністерства  аграрної політики та продовольства від 29.12.2017 №709  «Про затвердження уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сферах насінництва та розсадництва, охорони прав на сорти рослин».

Особливу увагу було приділено  стратегії реформування системи державного контролю (далі-Стратегія) відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 №1020-р «Про схвалення Стратегії реформування системи державного нагляду (контролю)». Присутнім було роз’яснено, що основною метою Стратегії є переорієнтація системи державного нагляду (контролю) на превентивну і ризик-орієнтовану  та забезпечення створення системи державного нагляду (контролю), яка сприятиме створенню сприятливого середовища для провадження господарської діяльності, розвитку малого і середнього підприємництва, залученню інвестицій і  збалансовано захищатиме інтереси громадян, суб’єктів господарювання та держави.

Ознайомлено присутніх з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.12.2017    №1013-р «Про схвалення Концепції оптимізації системи центральних органів виконавчої влади».

Поінформовано спеціалістів Відділу та надано рекомендацій щодо чергового етапу електронного декларування.  Детально ознайомлено з «РОЗ’ЯСНЕННЯМИ щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, які затверджені   рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 №3. Зосереджено увагу фахівців Відділу на необхідність дотримання основних вимог Закону України «Про запобігання корупції».

Було підбито підсумки, обговорено заходи та визначено завдання  щодо діяльності Відділу у другому кварталі 2018 року.

 

  

 

Заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки - начальник відділу

контролю в насінництві та розсадництві                                                                                           В.В. Декаленко