Новини

Держпродспоживслужба забезпечує контроль за санітарно-епідемічним благополуччям дітей в закладах оздоровлення та відпочинку

         Розпочалась літня оздоровча кампанія і перед фахівцями Держпродспоживслужби постало нагальне завдання забезпечення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку, організації повноцінного, безпечного харчування, медичного обслуговування та ін., недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації, пов’язаної з роботою цих закладів.

         З цією метою Головне управління Держпродспоживслужби в Черкаській області проводить необхідну роботу.       

         Зокрема впродовж квітня - травня 2018 року фахівці Держпродспоживслужби взяли участь майже у 600 комісійних перевірках закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, за результатами яких порушення санітарного законодавства були виявлені у кожному третьому закладі. Основні з них: незадовільний санітарно-технічний стан житлових приміщень, харчоблоків, відсутність умов для дотримання правил особистої гігієни дітьми та персоналом, невідповідність якості питної води гігієнічним нормативам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, незадовільний санітарно-гігієнічний стан харчоблоків, недостатня укомплектованість їх технологічним та холодильним обладнанням, відсутність достатньої кількості розроблювального інвентарю столового та кухонного посуду та ін. За результатами перевірок на адресу керівників (власників) закладів оздоровлення та відпочинку, органів місцевої влади були направлені пропозиції щодо усунення виявлених порушень та приведення закладів у відповідність до вимог санітарних норм і правил до початку оздоровчого сезону.

         У більшості закладів означені порушення були своєчасно усунені і фахівцями Держпродспоживслужби  підписані акти готовності закладів до роботи. За наявними даними, станом на 05.06.2018 року в області розпочали роботу 720 закладів оздоровлення та відпочинку різного типу. Зокрема, 5 заміських таборів («Дахнівська Січ» м.Черкаси, «Мрія» табір санаторного типу навчально - реабілітаційного центру м. Умань, «Обдарованість» на базі школи – інтернат м. Монастирище, наметовий табір «Козацька фортеця» Смілянського району, «Сосонка» Чорнобаївського району), 579 пришкільних  та 135 таборів праці і відпочинку на базі загальноосвітніх шкіл.

         Разом з тим, Держпродспоживслужбою області не погоджено відкриття 15 закладів: пришкільних таборів НВК сс.Пугачівка, Гереженівка, Гродзево, Ятранівка, Сушківка, Полянецьке, Максимівка, Краснопілка, ЗОШ сс.Кочубіївка, Городецьке Уманського району (не обладнано механічну вентиляцію на харчоблоці, недостатня укомплектованість технологічним та холодильним обладнанням, розділовим інвентарем, кухонним та столовим посудом, якість питної води не відповідає нормативам за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками), пришкільних таборів ЗОШ сс. Кривчунка, Пугачівка, Червоний кут Жашківського району (невідповідність якості питної води гігієнічним нормативам), пришкільних таборів Геронимівської та Свідівоцької ЗОШ Черкаського району (невиконання пропозицій Держпродспоживслужби щодо проведення ремонту санітарно-технічного обладнання, забезпечення холодильним обладнанням).

         Держпродспоживслужба області продовжує здійснювати державний санітарно-епідеміологічний нагляд за дотриманням санітарного законодавства у закладах оздоровлення та відпочинку, відповідні профілактичні заходи щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекційних хвороб та харчових отруєнь.