Новини

ВИКОНАННЯ ПЛАНУ ЗАХОДІВ ЩОДО ЛІКВІДАЦІЇ ТА НЕДОПУЩЕННЯ РОЗПОВСЮДЖЕННЯ ЗАХВОРЮВАННЯ НА АЧС У КАМ’ЯНСЬКОМУ РАЙОНІ

Згідно з результатами досліджень Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи у матеріалах 2 трупів свиней, що виявлені у лісосмузі за 1,8 кілометра від села Олянине Радиванівської сільської ради Кам’янського району Черкаської області виявлено ДНК вірусу африканської чуми свиней (далі - АЧС).

Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кам’янській районній державній адміністрації від 25.06.2018 № 5 встановлено межі епізоотичного осередку зон захисту та нагляду, розроблено план заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на АЧС на території Радиванівської сільської ради та встановлено початок відліку – 40 днів до зняття карантину з цього захворювання.

На сьогодні, у ході виконання вказаного плану заходів проведено утилізацію виявлених трупів свиней дезінфекцію місць виявлення та утилізації трупів, використаного транспорту та інвентарю.

У зонах нагляду здійснюється переоблік поголів’я свиней та контроль здоров’я тварин, а з їхніми власниками ведеться інформаційно-роз’яснювальна робота з питань небезпеки та профілактики АЧС.

Виконання плану заходів щодо ліквідації та недопущення розповсюдження захворювання на АЧС на території Радиванівської сільської ради продовжується та знаходиться на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.

 

 

Т. М. Василенко –

начальник Кам’янського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Черкаській області