Новини

ВІДБУЛАСЯ НАРАДА - СЕМІНАР З ФАХІВЦЯМИ ВІДДІЛУ КОНТРОЛЮ В НАСІННИЦТВІ ТА РОЗСАДНИЦТВІ УПРАВЛІННЯ ФІТОСАНІТАРНОЇ БЕЗПЕКИ.

            5 липня цього року на базі ТОВ "Адана-3" - українського підприємства, заснованого досвідченими американськими та турецькими виробниками посадкового матеріалу та ягід відбулася нарада – семінар з фахівцями  відділу  контролю  в  насінництві та  розсадництві управління  фітосанітарної  безпеки  Головного Управління Держпродспоживслужби в Черкаській області (далі - Відділ) щодо Порядку проведення польового оцінювання садивного матеріалу багаторічних культур та  роз’яснення   основних проблемних питань законодавчого забезпечення польового оцінювання сільськогосподарських культур.

           ТОВ «Адана-3» є виробником сертифікованого посадкового матеріалу суниці, а також ягід суниці, ожини та чорниці високорослої  та постачає їх на оптові ринки України і мережу супермаркетів нашої держави.

           В роботі наради-семінару взяли участь агроном ТОВ «Адана-3» Неліна Н., фахівці цього підприємства та спеціалісти Відділу. Під час ознайомлення з господарством ТОВ «Адана-3» агроном  підприємства розповіла про технологічний процес вирощування посадкового матеріалу суниці. Плантації ТОВ «Адана-3» складаються з 50 га ягоди (суниця, ожина, чорниця високоросла) та 10 га розсади суниць. Щорічно підприємство вирощує близько 5 млн. штук  суниці  садової.

               В Україні комерційне вирощування чорниці високорослої розпочалось лише у 2007 р. На сьогодні площі під цією культурою вже складають близько 400 га. Основні регіони комерційного вирощування чорниці високорослої в Україні  Івано-Франківська, Волинська, Вінницька, Черкаська , Житомирська та Київська області.

           Також Неліна Н. доповіла, що імпортують  маточник суниці з Америки та Туреччини. Розмножують саджанці, застосовуючи американські технології. У виробництві  використовується  найсучасніший комбайн, який не пошкоджує  кореневу систему саджанців, внаслідок чого  отримується високоякісний садивний матеріал. Кваліфіковані працівники відсортовують саджанці за класами (A) , (B) та пакують їх в картонні ящики, в спеціально облаштованому для цього приміщенні. Саджанці зберігаються в Черкасах , в холодильній камері. Вироблений підприємством посадковий матеріал відповідає міжнародним стандартам якості і продається  по всій Україні, а також експортується до Туреччини. В подальшому з якісного посадкового матеріалу одержують високий урожай суниці.

          В ході практичних занять, доповідей та обговорень питань порядку денного наради - семінару опрацьовано практичні рекомендації щодо польового оцінювання маточних насаджень багаторічних культур та категорій вихідного і базового садивного матеріалу, а також зосереджено увагу присутніх на нормативних вимогах до ведення насінництва в сучасних умовах.

           Заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки - начальник відділу Декаленко В.В. підбив підсумки роботи Відділу за перше півріччя 2018 року та довів до відому і виконання план роботи на  липень 2018 року.

           Під час наради присутніх було детально ознайомлено з Постановою Кабінету Міністрів України  від 10 травня 2018 р. № 342 «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)». Було відмічено, що віднині запроваджуються більш чіткі вимоги для оцінки та визначення ступеня ризику від провадження такої діяльності, що забезпечить оптимальний перерозподіл уваги органів державного нагляду (контролю) з менш ризикових суб’єктів господарювання на більш ризикові. З прийняттям цієї постанови забезпечується єдиний та системний підхід до розроблення критеріїв, що в свою чергу сприятиме підвищенню об’єктивності, прозорості та неупередженості здійснення заходів державного нагляду (контролю).

         Також спеціалістам Відділу було наголошено про безумовне додержання під час своєї діяльності вимог законів «Про державну службу», «Про запобігання корупції» та наказу Національного агенства України з питань державної служби від 05.08.2016 №158, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 серпня 2016 р. за № 1203/29333 «Про затвердження загальних правил етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування».

         В кінці наради заступник начальника Управління фітосанітарної безпеки – начальник Відділу Декаленко В.В. підбив підсумки її проведення  та визначив завдання щодо діяльності Відділу, виходячи з пріоритетних завдань, які були дані директором Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби України Челомбітком А. Ф. на нараді у травні поточного року за підсумками роботи Департаменту у сферах карантину та захисту рослин, контролю у сфері насінництва та розсадництва у першому кварталі 2018 року.

 

 

 

Заступник начальника Управління

фітосанітарної безпеки - начальник відділу

контролю  в  насінництві та  розсадництві                                                                            В.В. Декаленко