Санепідситуація на Черкащині у 2019 році

 

 

В області упродовж 2019 року зареєстровано 5 випадків групових захворювань на гострі кишкові інфекції, внаслідок яких постраждало 81 особа, в т. ч. 32 дітей. Зокрема, зареєстровано:

- 2 групових захворювання на ротавірусну інфекцію у приватному дошкільному навчальному закладі «Місто друзів» та дошкільному навчальному закладі «Джерельце» № 78 м. Черкаси, де постраждало 6 дітей;

- 2 групових захворювання на сальмонельоз: серед відвідувачів кафе «Центральне» с. Бузівка, Жашківського району, де постраждало 14 осіб, у т.ч. 3 дітей; серед мешканців м. Черкаси, які вживали в їжу млинці з різними начинками, що були придбані у відділі кулінарії супермаркету «Делікат +» в ТРЦ «ДЕПОТ», де постраждало 29 осіб, у т.ч. 9 дітей;

- 1 випадок групового захворювання на гепатит А у побуті серед мешканців с. Нова Гребля Жашківського району, в наслідок якого постраждало 32 особи, у т.ч. 14 дітей.

З початку року в області зареєстровано 4 випадки масових неінфекційних отруєнь, внаслідок яких постраждало 98 осіб, у т.ч. 94 дитини. Зокрема, 30.09.2019 зареєстровано отруєння серед мешканців м. Черкаси під час проведення дезінсекційних робіт у підвалі житлового будинку по вул. Крилова, 95 працівниками ТОВ «Управлінська компанія «Нова якість», в результаті чого постраждало 7 осіб, у т.ч. 5 дітей.

Крім того з початку року в області зафіксовано 6 випадків захворювання на ботулізм у побуті у Черкаському, Тальнівському, Золотоніському, Кам’янському та Чорнобаївському районах, внаслідок яких постраждало 7 осіб. Захворювання стались внаслідок вживання в’яленої, копченої річкової риби, а також ясних та овочевих консервів, виготовлених в домашніх умовах.

Також зареєстровано 11 випадків отруєння дикорослими грибами з 13 потерпілими, в т. ч. 1 дитина у Звенигородському, Уманському, Городищенському, Смілянському районах та м. Умань.

Фахівцями Держпродспоживслужби області по кожному випадку були проведені санітарно-епідемічні розслідування та вжиті необхідні санітарно-гігієнічні та протиепідемічні заходи щодо локалізації та ліквідації зазначених спалахів гострих кишкових інфекцій та отруєнь.

У поточному році у рамках здійснення функцій державного нагляду (контролю) фахівцями управління та відділів державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства міськрайонних Управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області проведена організаційна і практична робота щодо реалізації державної політики у сфері санітарного законодавства.

Впродовж року фахівцями Держпродспоживслужби області в порядку державного нагляду (контролю) за дотриманням санітарного законодавства проведено 682 планових та позапланових перевірок об’єктів нагляду. Порушення санітарних норм та правил виявлені на кожному третьому об’єкті.

У рамках виконання рішень регіональної від 30.01.2019 № 4 «Про заходи щодо забезпечення населення області водою гарантованої якості», «Про санепідситуацію в області та заходи щодо недопущення її ускладнення», від 05.05.2019 № 13 «Про заходи щодо попередження негативного впливу на умови життєдіяльності людей та довкілля при застосуванні пестицидів та агрохімікатів» та місцевих комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій фахівці служби взяли участь у майже 2,5 тис. комісійних перевірок соціально значущих об’єктів, зокрема, дитячих дошкільних та загальноосвітніх навчальних, інтернатних закладів, закладів оздоровлення та відпочинку для дітей, лікувально-профілактичних установ, об’єктів водопостачання тощо. Порушення санітарно-гігієнічних норм і правил виявлялись у 59 % випадків.

         За результатами проведених перевірок за виявлені порушення санітарного законодавства на посадових осіб накладено 123 адміністративних стягнення у вигляді штрафів на загальну суму 33252 грн., керівникам суб’єктів господарювання направлено 269 приписів, видано 10 розпоряджень щодо усунення виявлених порушень, на адресу органів влади, місцевого самоврядування, причетних управлінь, відомств, організацій, керівників підприємств, установ, організацій направлено 2248 інформацій з відповідними пропозиціями щодо усунення порушень вимог санітарного законодавства.

На розгляд правоохоронних органів передано 8 справ. За пропозиціями Держпродспоживслужби власники об’єктів відстороняли від роботи 236 працівників, знято з реалізації майже 850 кг недоброякісної продукції, тимчасово призупиняли експлуатацію 12 об’єктів, організовано проведення позачергового гігієнічного навчання з прийняттям заліків фахівцями Держпродспоживслужби у 1063 працівників з числа декретованих контингентів. За матеріалами Держпродспоживслужби притягнуто до дисциплінарної відповідальності 10 працівників навчально-виховних закладів та дитячих закладів відпочинку.